Milyen szankciók? Amerikai és uniós cégek több milliárd dollárt fizettek Oroszországnak
Sok vállalat a háború kitörése után is maradt Moszkvában, az ország legnagyobb külföldi adózói mind USA-érdekeltségek.
Volner János jobbikos politikust faggatták az újságírók az Apáti-ügyről, a politikus válasz helyett mindenkit a sajtóosztályához irányított.
Mindenkit a sajtóosztályhoz irányított Volner János jobbikos politikus, amikor az újságírók az Apáti-ügyről faggatták.
Apáti István egy 2011-es rádióinterjúban egyebek mellett arról beszélt, hogy „Magyarország a zsidók szabad prédájává vált”, Mirkóczki Ádám szóvivő pedig ezt azzal magyarázta, hogy a politikus Simon Peresz volt izraeli elnök egy kijelentése ellen tiltakozott így. Az újságírók ekkor vetették fel azt, hogy a Mandiner ellentmondásokat lát a nyilatkozatokban.
Volner a sajtótájékoztatóját egyébként a kisvállalkozók ügyében tartotta. A Jobbik a kisvállalkozói szektor megerősítését szorgalmazza annak érdekében, hogy magasabb béreket lehessen fizetni.
Volner János elmondta, hogy kisebb részekre bontanák a nagy állami tendereket azért, hogy ne csak a „kormányközeli oligarchák” és a velük együttműködő külföldi partnercégek részesedjenek azokból, hanem a kisvállalkozók közvetlenül is szerződhessenek az állami megrendelővel. Ezt azért tartja fontosnak, mert értékelése szerint a kisvállalkozók ma a kifizetési lista alján vannak.
A jobbikos politikus azt is javasolta, hogy a cégek online is bejelenthessék munkavállalóikat. A hatóságoknak át kell kapcsolni 21. századi üzemmódba – hangoztatta. Volner János azt is sürgette, hogy az online pénztárgépeknél legyen lehetőség ingyenes adatátvitelre, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pedig biztosítson a vállalkozásoknak olyan felületet, ahol számlázni lehet.
Kitért arra is, hogy az uniós támogatások jelentős részét a kis- és középvállalkozókhoz (kkv) irányítaná. Jelenleg azt látja, hogy soha annyit nem kaszált a Strabag és néhány hasonló multi mint jelenleg, miközben a kicsik reménytelennek érzik, hogy forráshoz jussanak – fogalmazta meg.
A frakcióvezető elmondta, a közbeszerzési rendszert úgy alakítaná át, hogy az a kkv-k számára az eddigieknél kedvezőbb legyen, emellett felállítana egy olyan állami projektmenedzsment szervezetet, amely be tudja vonni helyben a kisebb vállalkozásokat a közbeszerzések teljesítésébe.
Fontosnak nevezte, hogy a Jobbik tervez a növekedési hitelprogramhoz (nhp) hasonló programot, de célzottak a kisvállalkozásoknak és új hitelként folyósítanák azt. Volner János szerint ugyanis a jegybank az nhp első két pillérében kiosztott 701 milliárd forintot és ebből mindössze 18 milliárd jutott a 10 fősnél kisebb vállalkozásokhoz.
(MTI, fotó: MTI)